Udělejte si výlet do Olomouce

Dovolená

Od  | 

Překrásná Olomouc, skýtá desítky možností zábavy i poznání. Teplé podzimní dny přinášejí ideální možnosti pro výlet do moravského města králů. Ať už jedete s dětmi či jako pár, vždy si najdete příjemnou atmosféru. Město představuje své památky, zoologickou zahradu, festivaly, divadelní představení, koncerty, muzea, významné sportovní akce i komfortní ubytování a gastronomické pochoutky.

S dětmi jedině do ZOO

Vyjeďte si s dětmi do zoologické zahrady Olomouc otevřené od roku 1956. Její domovinou je Svatý Kopeček, poutní místo. ZOO leží pár kilometrů od města. Dostupná je autem i MHD. Návštěvníci si oblíbili pavilón opic, žirafy, šelmy, netopýry, levharty i podmořská akvária. Medvědi a vlci mají svůj unikátní výběh. Děti si mohou krmit kozy, ovce i lamy. Najdete zde spoustu odpočívadel a restauraci. Výhodou této ZOO je její otevírací doba, 365 dní v roce. Odvážní si vyjdou na vyhlídkovou věž vysokou 32 metrů. Nesmíte zapomenout na prohlídku baziliky Navštívení Panny Marie, nedaleko ZOO.

Přečtěte si také  Reklamní flash disk obdarovaní velmi ocení

Architektura Olomouce nezklame

Historický jádrem města budete zcela omámeni. Budete procházet několika náměstími, až dojdete k nejkrásnější části města, Hornímu náměstí. Právě zde se nachází radnice s orlojem z 15. století. Zaujme Caesarova, Herkulova a Ariónova kašna. Největší klenot a památka UNESCA, je sloup Nejsvětější Trojice, postavený roku 1740. Nepřehlédnutelná stavba viditelná už z dáli, dóm svatého Václava, vás naprosto uchvátí. Nachází se zde hrobka českého krále Václava III. Památková rezervace Olomouce s těmito magnety je přísně střežena.

Pobavte se v divadle

Hanácké město potěší i kulturním programem. Moravské divadlo, Moravská filharmonie, Vlastivědné muzeum, Muzeum moderního umění anebo Letecké muzeum zajmou. Na každém kroku vás budou doprovázet kašny, paláce, vily, chrámy, kostely, parky. Děti naberou dech v aquaparku. Vnitřní bazén disponuje vodními atrakcemi, plaveckou částí, vodními chrliči, protiproudy, masážními tryskami, skluzavkami i podvodním osvětlením. V letní sezóně je spojen s venkovním bazénem. Prostě záruka fajn zábavy pro všechny generace.


Jak bude reklama vypadat?
-
Nechceš zde reklamu napořád jen za 100 Kč?
Zobrazit formulář pro nákup

Komentáře

komentářů

2 Comments

  1. Marek Novák

    13.5.2016 at 23:53

    Olomoucká ZOO je pěkná, ale zdaleka není tak pěkná jako ta ve Zlíně. Ale za výlet určitě Olomouc stojí.

  2. Katka

    23.8.2016 at 18:39

    Radnice s orlojem a přístupnou věží, prohlídky tereziánského opevnění, rozlehlé parky, výletní plavby po řece Moravě na nafukovacích člunech a vyhlídkový vláček – a to je jen výběr z mnoha zajímavosti, které dětem nabízí město Olomouc.

Napsat komentář