Středa, 17 prosince, 2025
Home Aktuální Putin chce zlomit Ukrajinu utrpením. Kallasová varuje před rostoucí brutalitou útoků. A co čeká Evropu?

Putin chce zlomit Ukrajinu utrpením. Kallasová varuje před rostoucí brutalitou útoků. A co čeká Evropu?

od Katarina R.
0 komentář

Válka na Ukrajině nadále eskaluje a mezinárodní společenství sleduje situaci s rostoucím znepokojením. Nejnovější informace poukazují na používání nehumánních metod, které jsou v rozporu s mezinárodním právem. Evropská unie i Spojené státy zvažují další kroky.

Zpravodajské služby varují před narůstajícím použitím chemických zbraní, které mají působit bolest a vyčerpat odpor. Západní představitelé volají po větší jednotě v reakci na ruskou agresi. USA zvažují tvrdší sankce, zatímco Evropa požaduje sdílení zátěže.

Otázky lidských práv a dodržování mezinárodních dohod zůstávají klíčové. Dopady těchto činů mohou být fatální nejen pro Ukrajinu. Jaké konkrétní kroky plánuje Západ a kdo převezme hlavní odpovědnost?

Rusko stále častěji nasazuje chemické zbraně

Ruská federace podle evropských zpravodajských služeb výrazně zvýšila počet případů použití chemických zbraní během své invaze na Ukrajinu. Uvedla to estonská premiérka Kaja Kallasová, která po jednání ministrů zahraničí v Bruselu označila situaci za alarmující. Podle informací německé a nizozemské rozvědky došlo k nasazení těchto zakázaných prostředků již ve více než 9 000 případech. Intenzita jejich používání údajně narůstá.

To není vše. Pokračování článku najdete na další straně

Další podobné články

Zanechat komentář