Přejít k obsahu

Pavel Novotný pozastavil členství v ODS: „Zvažuji šachový tah s vykřičníkem“

Starosta Řeporyjí Pavel Novotný čelí právním problémům a pozastavil své členství v ODS. Jaké kroky zvažuje a co na to vedení strany? Podrobnosti, souvislosti a analýza.

3 min čtení

Starosta městské části Praha-Řeporyje a kontroverzní politická postava Pavel Novotný oznámil na síti X (dříve Twitter), že pozastavuje své členství v Občanské demokratické straně (ODS). Toto rozhodnutí přichází krátce poté, co soud nepravomocně změnil jeho podmíněný trest na nepodmíněný – tedy tři měsíce vězení.

„Vážně zvažuji zásadní šachový tah, za který se v zápise partie píše vykřičník,“ napsal Novotný ve svém stylu. Zmínil také, že jeho rozhodnutí zatím nezná ani jeho rodina.

Fiala: Novotný by měl ze strany odejít

Předseda vlády a šéf ODS Petr Fiala se k situaci postavil jednoznačně. V rozhovoru pro server Blesk.cz uvedl, že Novotný by měl z ODS odejít. Pokud tak neučiní dobrovolně, zasáhne prý pražská organizace strany.

„Pražská ODS se tím bude zabývat a vypořádá se s tím rychle,“ řekl Fiala.

To není vše. Pokračování článku najdete na další straně

Zatím tu nejsou žádné komentáře. Buďte první, kdo se zapojí do diskuse.

Přidat komentář

Pro komentování není potřeba přihlášení. Stačí přezdívka a komentář.

Kolik je dva plus pět?
Krátká česká kontrola proti spamu.